جستجو در سایت


ترفند های هیچهایک

ترفند های هیچهایک

ترفند های هیچهایک

هنگامی که می خواهید هیچهایک کنید باید به نکاتی هم توجه کنید تا در حین سفر با مشکل مواجه نشوید. ما در این جا ترفندهایی را به شما آموزش می دهیم تا سفر راحت تری داشته باشید.

قبل از هیچهایک کردن خود را برای یک پیاده روی طولانی آماده کنید؛ چرا که ممکن است کسی حاضر نشود که شما سوار ماشینش بشوید. به این ترتیب شما مجبورید به سمت مقصد مورد نظر خود به آهستگی حرکت کنید.

همیشه نقشه جایی که در آن جا قرار دارید را همراه خود داشته باشید. این کار به شما کمک می کند تا نزدیک ترین و بهترین جایی که می خواهید در آن استراحت کنید را زودتر بیابید. همچنین می توانید از مکان های دیدنی ای که نزدیک شماست دیدن نمایید.

اگر قصد شما این است که برای مدت زمان طولانی در سفر باشید بهتر است آب و غذا به میزان لازم همراه خود داشته باشید. زیرا ممکن است مکانی مناسب برای تهیه آب و غذا پیدا نکنید. همچنین بهتر است قبل از راهی شدن از جای خواب خود اطمینان حاصل نمایید. اگر امکان دارد با یک هاستل یا مسافرخانه کوچک هماهنگ کنید. اگر هم قصد دارید که به یک جای کاملا غریبه سفر کنید حتما یک کیسه خواب یا یک چادر کوچک همراه داشته باشید. وسائل ابتدایی سفر مانند قاشق و چنگال، چاقوی جیبی، چراغ قوه، کلاه، کرم ضد آفتاب، دستمال، مسواک و… را هم با خود حمل کنید.

در هنگام هیچهایک کردن حتما در یک جای مناسب بایستید. جایی که راننده اتومبیل بتواند شما را از فاصله دور ببیند. این کار باعث می شود که زمان مناسب برای فکر کردن و تصمیم گرفتن داشته باشد. همچنین در جایی قرار بگیرید که راننده به آسانی بتواند توقف کند تا شما بتوانید سوار ماشینش شوید.

هیچ گاه در مرکز شهر هیچهایک نکنید. بهتر است در مواقعی که در مرکز شهر قرار دارید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. رایگان سواری را بگذارید برای اوقاتی که در حاشیه شهر و خروجی های آن هستید.

بهترین مکان برای هیچهایک یا رایگان سواری عوارضی ها، پارکینگ ها و محل های اقامت در بزرگ راه ها و اتوبان هاست. می توانید نزدیک ماشین های پارک شده یا کامیون ها بروید و هدف خود را برایشان بازگو کنید. این گونه راحت تر به نتیجه خواهید رسید. در پمپ بنزین ها و جایگاه های سوخت احتمال فراوانی وجود دارد که بتوانید سوار یک ماشین شوید.

اگر در هنگام سفر دچار مشکل شده اید حتما از مردم محلی سوال کنید. اگر آنها ببینند که شما در حال تلاش برای ارتباط با آن ها هستید حتما شما را راهنمایی خواهند کرد. مخصوصا اگر کمی به زبان محلی مسلط باشید.

ماشین های تک سرنشینی که راننده آن ها مرد است احتمال بیشتری برایشان وجود دارد که شما را سوار کنند. وقت خود را تلف نکنید که سوار ماشین یک خانم بشوید، این کار تقریبا شدنی نیست!

اگر در هنگام شب و تاریکی می خواهید سوار ماشین شوید حتما از لباس های براق و روشن استفاده کنید تا رانندگان بتوانند به خوبی شما را ببینند. همچنین همیشه اجازه دهید رانندگان چهره شما راببینند. هیچ گاه از عینک آفتابی استفاده نکنید و همیشه با چهره ای مودب و شاداب با آن ها برخورد کنید. یک کاغذ بزرگ که مقصد خود را روی آن نوشته اید بسیار می تواند به شما کمک کند.

اگر برای مدت زمان طولانی منتظر سواری هستید، ولی کسی شما را سوار نمی کند، می توانید با یکی از ماشین ها به جایی غیر از مقصد خود بروید؛ این گونه شاید راحت تر بتوانید به سمت مقصد اصلی خود رهسپار شوید.

جالب است بدانید که در کشورهای پیشرفته و مدرن سایت هایی راه اندازی شده است برای ارتباط بهتر هیچهایکرها با راننده ها. اگر به یک کشور دیگر هیچهایک می کنید می توانید این سایت ها را جستجو و از آن ها استفاده نمایید.

موارد امنیتی در هیچهایک:

ممکن است هنگامی که راننده را می بینید حس خوبی به شما دست ندهد. در این حالت می توانید با گفتن یک مقصد دور و پرت از اصرار راننده خلاصی پیدا کنید.

هیچ وقت تنهایی به سراغ هیچ هایک نروید. همیشه سعی کنید با یک یا چند دوست این کار را انجام دهید.

اگر می توانید قبل از سوار شدن از ماشین عکس بگیرید و برای یکی از دوستانتان بفرستید.

انتخاب عاقلانه این است که سوار ماشینی شوید که تنها یک سرنشین یعنی راننده دارد، یا نهایتا ماشینی که یک زوج در آن هستند. اگر دیدید که یک یا چند مرد در صندلی عقب یک ماشین هستند از سوار شدن به آن اجتناب کنید.

همیشه سعی کنید که در صندلی جلو و کنار راننده بشینید. هنگامی هم که بر روی صندلی عقب سوار می شوید از خاموش بودن قفل کودک قبل از بستن آن مطمئن شوید.

به طور کلی می توان گفت هیچ هایک یک سفر امن است به شرطی که مدیریت هیچ هایک بلد باشید. هر روز چالش های جدیدی سر راه تان قرار می گیرد که باید با آنها مواجه شوید و این کنش ها و واکنش های جاده ای مدرسه ای است که درس های بزرگی را به ما یاد خواهد داد

منبع : سیمرغ 24

آیا شما هم خاطره سفر یا هیچهایک دارید؟
خاطرات سفرهای هیچهایک خودتون را با ما به اشتراک بگذارید

1
آیا شما هم خاطره سفر یا هیچهایک دارید؟x
3 2 رای ها
امتیاز شما به این پست
4 دیدگاه‌ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام مشتی دلمون واست تنگ شده
4 ساله قول دادی بیا ی کردستان
هر روز هم میگی عید میام

کاک حمید عکاسمون خودتی
مگه میشه نیای

Great content! Keep up the good work!